Jaký stojan na baskytaru

Určitě to znáte nebo jste to viděli u kolegů kytaristů a baskytaristů. Ve zkušebně či na koncertě vybalíte nástroj z obalu a nevíte kam s ním. Položit na aparaturu, opřít o zeď nebo o židli, či položit jen tak na zem? Ti, co mají svůj nástroj alespoň trochu rádi, budou přemýšlet o pořízení stojanu, na kterém nástroj bezpečně přečká dobu, než na něj přijde řada.

Ano tentokrát to ale nebude žádná věda a laborování, co je lepší, či horší. Na trhu existuje výrobce, který to prostě dělá dobře – Hercules. Tento příhodný název vystihuje podstatu stojanů, udržet nástroj na místě a chránit jej před nástrahami v podobě neopatrných spoluhráčů, opilých fanoušků, zvědavých dětí nebo rozverných domácích mazlíčků.

Sám vlastním tento typ již několik let a nemůžu si jej vynachválit. Je jedno, jaký tvar má vaše baskytara, protože prostě visí za krk a pouze se opírá o polstrované nohy stojanu. Navíc mechanismus, která krk svírá, se po zatížení baskytarou samovolně uzamkne, takže jedinou možností, jak nástroj poslat k zemi, je celý stojan převrhnout. A to už by vyžadovalo opravdu nutnou dávku neopatrnosti či zákeřnosti.

Rozložení stojanu je otázka pár sekund, takže ani ti méně zruční se nemusí bát, že by se stojanem museli nějak zápasit – žádný ježek v kleci. Po složení je jeho mobilita více než dobrá, protože kromě poměrně malé hlavice držáku nikde nic netrčí.

Hercules GS414B lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>