Jaký popruh na baskytaru

Nedávno mě známý poprosil, abych mu doporučil, jaký si má pořídit kožený popruh na baskytaru. Uvědomil jsem si, že já málo vybavení, u kterého bych měl absolutní jasno. Většinou mám několik variant, které mají různé pro a proti. Ne tak u popruhů (řemenů) na kytarové nástroje. A tak jsem si řekl, že to rovnou plácnu i sem:)

Jde o kožené popruhy značky ORX. Vyrábí se v Česku (šije je paní Jiříčková z Příboru). Prodávají se různě v hudebninách a dají se objednat i na internetu. Jsou šité z měkké kůže a uvnitř je silikonová výztuha proti natahování a deformaci. Přezku na nastavování délky chrání kůže, aby neodírala kytaru. Pás přes rameno je dostatečně široký (8 cm) a díky měkké kůži je opravdu velmi komfortní i pro těžší baskytary. Povrch je tak akorát drsný, že ani sám od sebe neklouže, ani se vám „nezasekne“ na oblečení. Já jsem si už před mnoha lety pořídil čistě černý (k dostání jsou i jiné barvy a pak také různě malované nebo sešité z více druhů kůže) a pořád je jako nový. Tohle je prostě popruh na celý život :)

Takže kdo chcete výrobek, který nejen že výborně plní svou funkci, ale dobře vypadá a také dlouho vydrží, a který vyrobily zlaté české ručičky, ani na minutu neváhejte :) A ke kvalitnímu popruhu je dobré pořídit zámky!

ORX nod01 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>